FUTSAL: Zwycięstwo i porażka Polek

W Poznaniu trwa eliminacyjny turniej mistrzostw Europy w futsalu kobiet. Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania od zwycięstwa nad Chorwacją 2-0 i porażki z Holandią 1-2.

Polki zagrały bardzo dobrze taktycznie pierwsze spotkanie, choć trzeba dodać, że dopisało im szczęście, bowiem w 1. minucie objęły prowadzenie po strzale byłej zawodniczki AZS UJ Kraków i Tarnovii Klaudii Kubaszek. Na początku drugiej połowy podopieczne Wojciecha Weissa podwyższyły rezultat po strzale Katarzyny Moskały.
Drugiego dnia turnieju Polska mierzyła się z Holandią, która w pierwszym dniu uległa Ukrainie 2-5. Biało-czerwone przegrały 1-2 (gol Anna Chóras).

W sobotę Polska musi pokonać Ukrainę, by zwyciężyć w turnieju i uzyskać awans. W tabeli po dwóch dniach zmagań prowadzi Ukraina z dorobkiem 6 punktów, Polska jest druga.

W reprezentacji Polski gra pięć zawodniczek z małopolskich klubów: Julia Basta, Izabela Tracz, Wioleta Myjak (Słomniczanka) oraz Natalia Nosalik i Justyna Maziarz (AZS UJ Kraków). (p)

Na zdjęciu: Natalia Nosalik i Justyna Maziarz z AZS UJ Kraków