FUTSAL. Wierzbowianka i Słomniczanka w Final Four (aktual.)

Znakomicie spisały się małopolskie zespoły w rewanżowych meczach ćwierćfinałowych Ekstraligi Futsalu Kobiet. Awans do Final Four dwóch drużyn z naszego województwa oznacza, że na pewno jedna z nich zakończy sezon na podium.

Wierzbowianka po remisie 2-2 u siebie jechała na mecz do Gdańska z AZS UG bynajmniej nie w roli faworyta. Tymczasem na 10 minut przed końcem zespół z Wierzbna prowadził 2-0, a spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 3-3 (gole: Patrycja Sarapata 2, Zofia Śmietana). W dogrywce bramkę na wagę awansu zdobyła Nicole Jendrzejczyk. – Jesteśmy beniaminkiem rozgrywek i ten awans jest dla nas jak sen. To efekt wielu lat pracy i mozolnego budowania drużyny – powiedział prezes Wierzbowianki Jarosław Pokorniak.

Dwie bramki do odrobienia miała Słomniczanka w starciu z Pogonią Tczew. Podopieczne Krzysztofa Kusi zagrały jednak szalenie ambitnie i po trzech golach Katarzyny Włodarczyk oraz bramkach Natalii Janus, Natalii Maloty, Sandry Chrząszcz, Adrianny Sobolewskiej i Izabeli Tracz wygrały 8-4 meldując się w gronie czterech najlepszych ekip w Polsce.

Dogrywka decydowała o awansie Rekordu Bielsko-Biała, który odrabiał dwubramkową stratę w meczu z Nowym Świtem Górzno. Mecz po 40 minutach zakończył się wygraną Rekordu 6-4, a w dodatkowym czasie gry padł jeden gol dla Rekordu, który zadecydował o awansie tej drużyny.

Stawkę drużyn, które walczyć będą o tytuł uzupełnił AZS UAM Poznań, który po wygraniu w Myślenicach z Respektem, u siebie zremisował 4-4 (gole dla Respektu: Zuzanna Węglarz 3, Mariola Stojeba).

Wkrótce okaże się, kto z finalistów zorganizuje dwudniowy turniej Final Four. Przed rokiem w Lesznie triumfował AZS UAM Poznań przed AZS UEK/Słomniczanką. (P)