FUTSAL KOBIET. Słomniczanka wicemistrzem Polski

W Bielsku-Białej zakończył się turniej Final Four Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Tytuł mistrzowski zdobył Rekord Bielsko-Biała, Słomniczanka wicemistrzowski, brązowe medale wywalczyły zawodniczki AZS UAM Poznań, a czwarte miejsce zajęła Wierzbowianka.

Zawodniczki Słomniczanki miały w nogach ogromnie trudny mecz półfinałowy, w którym wygrały po dogrywce z zespołem z Poznania 4-3 i w finale nie miały wystarczająco dużo sił, by rywalizować z gospodyniami. Na domiar złego poważna choroba uniemożliwiła trenerowi Krzysztofowi Kusi prowadzenie zespołu, jego absencja była bardzo widoczna. Słomniczanka w pierwszej połowie stworzyła jedną groźną akcję i zdobyła gola, po przytomnym uderzeniu Izabeli Tracz. Rekord prowadził wówczas 2-0 i w drugiej połowie, prowadząc 2-1, kontrolował wydarzenia na parkiecie. Zawodniczki Słomniczanki zerwały się jeszcze w ostatnich minutach, ale nie zdołały doprowadzić do wyrównania.
Dla Rekordu to pierwszy tytuł mistrzyń kraju, Słomniczanka trzeci raz z rzędu odebrała srebrne krążki, co jest sporym sukcesem dla klubu ochodzącego w tym roku jubileusz 100-lecia.

W meczu o trzecie miejsce nieoczekiwanie to Wierzbowianka, beniaminek Ekstraligi, miała wszystko w swoich rękach. Po znakomitych solowych akcjach gole zdobywały Patrycja Sarapata i Nicole Jendrzejczyk, do przerwy zespół z powiatu proszowickiego wygrywał 2-0. W końcówce I połowy Sarapata nie wykorzystała przedłużonego rzutu karnego, a na początku drugiej połowy nie trafiła do pustej bramki. To był zwrotny moment zawodów. Zespół AZS UAM Poznań zdobył gola kontaktowego i choć Wierzbowianka grała wciąż bardzo solidnie, to klasę w ekipie ze stolicy Wielkopolski pokazała Magdalena Knysak. Pochodząca z… Małopolski była zawodniczka m.in. Cedronu Brody, AZS UJ Kraków oraz reprezentacji MZPN, najpierw popisała się zaskakującym uderzeniem z rzutu wolnego, a gola na wagę brązowego medalu uzyskała uderzeniem z własnej połowy. Choć żal straconej szansy, to czwarte miejsce jest dla Wierzbowianki historycznym osiągnięciem.

Puchary, medale i nagrody finansowe wręczali: wiceprezes PZPN i prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, przewodniczący Komisji Futsalu PZPN Grzegorz Morkis oraz członek Komisji Futsalu PZPN Łukasz Krawczyk.

O 3. miejsce: Wierzbowianka – AZS UAM Poznań 2-3
Wierzbowianka: Alicja Bzowska – Wioleta Błatoń, Zofia Śmietana, Nicole Jendrzejczyk, Patrycja Sarapata, Oliwia Lipnicka, Zuzanna Pokorniak, Magdalena Dragunowicz, Zofia Biernacka.
O 1. miejsce: Rekord Bielsko-Biała – Słomniczanka 2-1
Słomniczanka: Wioleta Myjak – Izabela Tracz, Natalia Malota, Katarzyna Włodarczyk, Adrianna Sobolewska, Natalia Janus, Julia Łoboz, Maja Rojek, Lena Mucha, Ewa Ochniak.

Najlepsza bramkarka: Wioleta Myjak (Słomniczanka)
Najlepsza zawodniczka: Katarzyna Moskała (Rekord Bielsko-Biała) (P)

Na zdjęciu: Wioletta Myjak (Słomniczanka) została uznana najlepszą bramkarką turnieju. Fot. KobiecyFutbol