FSA Kraków zagra w Centralnej Lidze Juniorek U-18

W środowy wieczór, na boisku w Nowej Hucie, rozegrany został rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-18. W pierwszym spotkaniu Football Success Academy wygrał na wyjeździe 1-0 z Beniaminkiem Krosno. Druga potyczka nie była jednak formalnością, a zaciętą i dramatyczną walką obu drużyn o prestiżową ligę na szczeblu centralnym.
Pod koniec meczu krośnianki zdobyły bramkę i do wyłonienia drużyny awansującej potrzebna była dogrywka. W niej gola strzeliły gospodynie (Emilia Kościelniak) i mogły się cieszyć – zagrają w CLJ U-18!
Gratulujemy sukcesu i życzymy udanych meczów na szczeblu centralnym. Dodajmy, że FSA ma także zespół w CLJ U-16 (zespół dotarł do ćwierćfinałów, gdzie uległ późniejszemu wicemistrzowi Polski – Iskrze Tarnów).

Football Success Academy – Beniaminek Krosno 1-1 (0-0, 0-1 – 1-0) po dogrywce
FSA: Sroka – Górak, Kuśnierz, Kwarciak, Zabagło, Zgoda, Woźniak, Matuszczyk, Tomczyk, Kościelniak, Sabuda, Biernat, Vatseba, Kijak, Beczkowska, Rogala, Łub, Michalczuk, Wąs, Żywioł. Trener: Mateusz Sroka. Kierownik: Justyna Dudek.
Pierwszy mecz 1-0 dla FSA i awans.

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U-18 w sezonie 2023/2024 będą prowadzone systemem ligowym jesień – wiosna. W rozgrywkach weźmie udział 20 drużyn (2 grupy po 10 drużyn). W rozgrywkach centralnych będą mogły brać udział zawodniczki urodzone w latach 2006-2008. Dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry i udziału w rozgrywkach zawodniczek starszych tj. urodzonych w 2005 r., przy czym w każdym meczu Centralnej Ligi Juniorek U-18, w danej drużynie, będą mogły występować równocześnie na boisku tylko 2 takie zawodniczki.