FORTUNA 1 LIGA. Wisła – Tychy 2-1 (GALERIA ZDJĘĆ)

W 23. kolejce Fortuna 1 Ligi Wisła Kraków pokonała GKS Tychy 2-1 (0-0). Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Bartosza Jarocha w 53. minucie. Tyszanie wyrównali z karnego, którego w 66. minucie wykonał Krzysztof Wołkowicz. Biała Gwiazda zdobyła zwycięskiego gola w 90+6. minucie z karnego, Luis Fernandez zanotował 16. trafienie w sezonie, dające mu prowadzenie w tabeli strzelców.

Goście od 84. minuty grali w dziesiątkę, czerwoną kartkę, za drugą żółtą, zobaczył Mateusz Radecki. Mecz oglądało 9401 widzów. Wisła odniosła piąte zwycięstwo z rzędu!

Małopolskie derby, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice, które miały się odbyć 11 marca o godz. 20, zostały odwołane ze względu na zły stan boiska. Spotkanie mieli sędziować krakowianie: Sebastian Krasny oraz Jakub Ślusarski i Marcin Ciepły.
Sandecja Nowy Sącz zremisowała w Niepołomicach 1-1 z GKS Katowice.
Po 23 kolejkach Bruk-Bet Termalica, Wisła i Puszcza znajdują się w strefie barażowej, za prowadzącymi w tabeli ŁKS-em Łódź i Ruchem Chorzów. Sandecja zajmuje ostatnie miejsce.
*
Pozostałe wyniki małopolskich drużyn w ligach centralnych:
EKSTRAKLASA
. Warta Poznań – Cracovia 0-0 (w Grodzisku Wlkp.); Cracovia zajmuje 7. miejsce.
II LIGA. Hutnik Kraków – Radunia Stężyca 1-3, Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2-3; w tabeli: 14. Garbarnia, 15. Hutnik.
III LIGA. Wieczysta Kraków – Podlasie Biała Podlaska 3-2, Cracovia II – Lublinianka 9-0, Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 1-0, Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1-1. W tabeli: 1. Wieczysta, 3. Cracovia II, 11. Unia, 14. Podhale.

Zdjęcia z meczu Wisła – Tychy: GRZEGORZ WAJDA