AKF Wisła Brzeźnica mistrzem Polski LZS

W dniach 17-20 lipca odbyły się w Zamościu finały turnieju “Piłkarska kadra czeka” (kategoria U-15 dziewcząt), organizowanego przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Mistrzostwo Polski zdobyły piłkarki AKF Wisła Brzeźnica, reprezentujące Małopolskę.

AKF wygrał najpierw w fazie grupowej z LKS Rolkin Biedrzychowice (Opolskie) 9-0, z KKP Medyk Konin (Wielkopolska) 2-1 i z MKS Polonia Świdnica (Dolny Śląsk) 5-0. W półfinale zespół z Brzeźnicy pokonał LUKS Astoria Szczerców Junior (Łódzkie) 6-0.

W wielkim finale zawodniczki AKF Wisła Brzeźnica pokonały 5-1 UKKS Katowice (Śląsk) po golach Marii Płonki (2), Dominiki Skibińskiej, Sonii Żurek i Natalii Skrok.

MVP turnieju została Natalia Skrok (Wisła Brzeźnica), a nagrodę za najszybciej zdobytą bramkę otrzymała Dominika Skibińska (AKF). Dziewczęta dedykowały swój sukces twórcy AKF Wisła Brzeźnica ś.p. Stanisławowi Sękiewiczowi oraz trenerowi Andrzejowi Żądło, który niestety nie mógł być obecny na turnieju.

AKF WISŁA BRZEŹNICA: Maja Becker, Nikola Drabczyk, Martyna Górecka, Natalia Kazana, Milena Koczur, Alicja Kołodziejska, Gabriela Łakoma, Emilia Marszałek, Judyta Mizera, Karolina Nowak, Klaudia Nowak, Maria Płonka, Lena Romanowska, Dominika Skibińska, Wiktoria Skorupa, Natalia Skrok i Sonia Żurek. Drużynę prowadziła trener Zuzanna Pokorniak

Warto przypomnieć, że w 2021 roku Wisła Brzeźnica sięgnęła po tytuł mistrza w turnieju “Mała piłkarska kadra czeka” (kategoria U-13).