Barażowe mecze o awans do II ligi
rk | 2014-05-21 19:59:56

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał komunikat dotyczący terminów barażowych spotkań o awans do rozgrywek II ligi w sezonie 2014/2015.

W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia rozgrywek o mistrzostwo III ligi w sezonie 2013/2014, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że mecze barażowe o awans do rozgrywek II ligi w sezonie 2014/2015 odbędą się w dniach:

Etap I
Pierwszy mecz – 14 czerwca 2014 (sobota) o godzinie 17:00
Mecz rewanżowy – 18 czerwca 2014 (środa) o godzinie 17:00

Etap II
Pierwszy mecz – 25 czerwca 2014 (środa) o godzinie 17:00
Mecz rewanżowy – 28 czerwca 2014 (sobota) o godzinie 17:00

Przypominamy, że w losowaniu przeprowadzonym w dniu 8 sierpnia 2013 wyłoniono następujące pary:

Etap I
Gospodarze* – Goście
Para nr 1 Mistrz Gr. Małopolsko-Świętokrzyskiej – Mistrz Gr. Podlasko-Warmińsko-Mazurskiej
Para nr 2 Mistrz Gr. Pomorsko-Zachodniopomorskiej – Mistrz Gr. Lubelsko-Podkarpackiej
Para nr 3 Mistrz Gr. Łódzko-Mazowieckiej – Mistrz Gr. Lubusko-Dolnośląskiej
Para nr 4 Mistrz Gr. Śląsko-Opolskiej – Mistrz Gr. Wielkopolsko-Kujawsko-Pomorskiej

Etap II
Gospodarze* – Goście
Zwycięzca Pary nr 3 – Zwycięzca Pary nr 2
Zwycięzca Pary nr 4 – Zwycięzca Pary nr 1
*Gospodarze pierwszego meczu

Informujemy, że zgodnie z postanowieniami Uchwały nr IV/66 z dnia 23 kwietnia 2014 r Zarządu PZPN w sprawie szczegółowych zasad uzupełnienia składu II ligi w sezonie 2014/2015 w sytuacji rezygnacji klubów III ligi z wywalczonego w wyniku sportowej rywalizacji awansu do klasy wyższej lub braku otrzymania licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach II ligi:
1. Do udziału w meczach barażowych o awans do II ligi uprawnieni będą wyłącznie mistrzowie poszczególnych grup III ligi.
2. Warunkiem koniecznym do dopuszczenia drużyny do udziału w meczach barażowych o awans do II ligi będzie terminowe złożenie przez klub wniosku o przyznanie licencji, uprawniającej do występów w tej klasie rozgrywkowej.
3. W przypadku konieczności uzupełnienia składu II ligi, na żadnym etapie procedury nie będzie dopuszczona możliwość udziału w rozgrywkach klubów, które zajęły drugie lub niższe miejsce w tabeli rozgrywek danej grupy III ligi w sezonie 2013/2014.
4. Dopuszcza się wyłącznie możliwość uzupełnienia składu II ligi o uczestników meczów barażowych bądź kluby sklasyfikowane na miejscach spadkowych w tabelach poszczególnych grup II ligi w sezonie 2013/2014.

Jednocześnie informujemy, że:
1. Do udziału w meczach barażowych są uprawnieni zawodnicy potwierdzeni do klubów i uprawnieni do gry w systemie extranet przez Związki Piłki Nożnej prowadzące rozgrywki III ligi.
2. Żółte kartki otrzymane w rozgrywkach III ligi przez zawodników drużyn, które zakwalifikują się do meczów barażowych nie zostają anulowane. Zawodnicy przystępują do rozgrywek barażowych z taką samą liczbą żółtych kartek, jaką posiadali w ewidencji po zakończeniu rozgrywek III ligi.
3. W zakresie nakładania na zawodników automatycznej kary dyskwalifikacji mają zastosowanie postanowienia Art. 58 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN.
Zawodnik, który w czasie zawodów barażowych otrzyma ostrzeżenie (żółtą kartkę), zostanie automatycznie ukarany:
– przy czwartym ostrzeżeniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
– przy ósmym ostrzeżeniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 1 meczu,
– przy dwunastym ostrzeżeniu – karą dyskwalifikacji w wymiarze 2 meczów,
– przy każdym kolejnym co czwartym ostrzeżeniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – karą dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów.
* z uwzględnieniem ewidencji żółtych kartek po zakończeniu rozgrywek III ligi.
4. Kary dyscyplinarne za czerwone lub żółte kartki otrzymane w rozgrywkach III ligi przez zawodników drużyn, które zakwalifikują się do udziału w meczach barażowych są wykonywane w meczach barażowych.
5. Kary dyscyplinarne za czerwone lub żółte kartki otrzymane przez zawodników w meczach barażowych są wykonywane w meczach barażowych lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.
6. Zasady awansu:
a) Awans do kolejnego etapu rozgrywek barażowych lub do rozgrywek II ligi w sezonie 2014/2015 uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.
b) Stosuje się następującą punktację:
– zwycięstwo – 3 punkty
– mecz nierozstrzygnięty – 1 punkt,
– przegrana – bez punktów.
c) W przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:
– przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
– przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie”, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
– przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;
– jeśli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę goli, gole strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;
– jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN