Terminy kolejek lig wojewódzkich prowadzonych przez Wydział Gier MZPN
ango | 2022-07-16 12:32:59

Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podaje terminy kolejek poszczególnych lig, które będzie prowadził w sezonie 2022/2023.

W ostatniej rubryce tabeli informujemy o najpóźniejszych godzinach rozpoczęcia zawodów w kolejkach, co z pewnością ułatwi klubom układanie terminarza.
W tym roku zmiana czasu nastąpi w nocy z 29 na 30 października.

Przypominamy klubom, że Regulamin rozgrywek piłkarskich IV ligi i niższych klas MZPN na sezon 2022/2023 zobowiązuje kluby do wpisania terminów w całej rundzie - nie później niż 14 dni przed startem danej ligi.
Wyciąg z Regulaminu:
§ 14, ust. 3. Na podstawie terminarza – kluby pełniące rolę gospodarza zawodów zobowiązane są ustalić konkretne daty, godziny i miejsca rozpoczęcia zawodów w całej rundzie i zamieścić w systemie Extranet – w terminie nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem rundy rozgrywkowej. Przyjmuje się, że opublikowanie terminarza rozgrywek w systemie Extranet jest obowiązujące, a zamieszczone tam terminy (i późniejsze zmiany terminów) rozgrywania meczów są wiążące dla zainteresowanych klubów.

Prosimy pamiętać o przemyślanym wpisywaniu terminów w Extranecie, bowiem zapomnienie będzie w nowym sezonie sporo kosztować. Opłata za zmianę terminu w IV i V lidze wynosi 500 zł, w klasie okręgowej, A, B i C - 300 zł, a w drużynach młodzieżowych, IV i V lidze kobiet - 200 zł.

W przypadku lig seniorskich kobiet zakładamy, że ligi będą liczyć po 10 drużyn. Ewentualna większa ilość drużyn spowoduje dopisanie kolejek: 10. w terminie 1/6 listopada i 11. w terminie 12/13 listopada.