„Szkoleniowe Poniedziałki” w sezonie 2021-2022
ango | 2022-06-22 20:46:25

Wraz z nadchodzącym zakończeniem bieżącego sezonu - końca dobiega również realizowany cykl spotkań szkoleniowych pt. „Szkoleniowe Poniedziałki”. 

Inicjatywa Wydziału Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dedykowana była wszystkim zainteresowanym trenerom i trenerkom, odbywała się w każdym miesiącu i każdorazowo cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno osób pracujących w Małopolsce, jak i w innych regionach naszego kraju.

Warto podkreślić, że w wielu przypadkach dostępne miejsca kończyły się po zaledwie kilku godzinach od uruchomienia zapisów na platformie PZPN24 (udział w szkoleniu równoznaczny był z uzyskaniem 2 pkt niezbędnych do przedłużenia licencji trenerskich). Celem wprowadzonego limitu miejsc na każdym szkoleniu (30) była efektywna, możliwie najbardziej zindywidualizowana praca warsztatowa, która oprócz części teoretycznej stanowiła stały punkt spotkań edukacyjnych, a jednocześnie była ich główną ideą. Co więcej, uczestnictwo w wydarzeniu było całkowicie darmowe. Szkolenia odbywały się przede wszystkim w Krakowie, jedno z nich zrealizowane było w formie wyjazdowej (Tarnów).

Zestawienie prelegentów szkoleń w sezonie 2021-2022:

Październik 2021
Jarosław Toborek, Paweł Nocuń:
„Specyfika pracy w piłce 9,7,5 osobowej w Akademii RKS Raków Częstochowa”

Listopad 2021
Adrian Filipek, Bartosz Bąk:
„Specyfika pracy w piłce 11 osobowej w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków”

Grudzień 2021
Paweł Kwiatkowski:
„Budowa środków treningowych w piłce 9,7,5 osobowej na przykładzie pracy w Akademii KS Rozwój Katowice”

Styczeń 2022
Bartłomiej Janeczek:
„Efektywna praca na niższym poziomie rozgrywkowym na przykładzie KS Kabel Kraków”

Luty 2022
Robert Kasperczyk:
„Holistyczne podejście do rozwoju zawodnika przez pryzmat mikrocyklu treningowego zespołu Ekstraklasy”

Marzec 2022
Patryk Kajderowicz:
„Zasady tworzenia realnego środowiska treningu”. Szkolenie realizowane we współpracy z PPN w Tarnowie.

Kwiecień 2022
Kamil Biel:
„Specyfika pracy w roli asystenta trenera na poziomie centralnym w piłce seniorskiej”

Maj 2022
Łukasz Cebula:
„Budowanie środków treningowych w oparciu o analizę gry przeciwnika”

Patryk Kajderowicz, koordynator projektu „Szkoleniowe Poniedziałki”:
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że organizowana przez Wydział Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej inicjatywa edukacyjna cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, frekwencją – co pokazuje, że jest bardzo dużo osób, które chcą się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i doświadczenia. Wartościowe prelekcje, interesujące dyskusje, czy też intensywna praca warsztatowa niewątpliwie pomogły rozwinąć warsztat szkoleniowy każdego uczestnika. Jestem przekonany, że projekt ten będzie się stale rozwijał, zarówno pod kątem szkoleniowym, jak i organizacyjnym. Jego kontynuacja nastąpi bezpośrednio po przerwie wakacyjnej, od miesiąca września 2022 roku. Pragniemy dotrzeć z naszymi szkoleniami do możliwie największej liczby osób, dlatego też szkolenia organizowane będą zarówno w Krakowie, jak i innych częściach Małopolski. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim prelegentom, którzy prowadzili prelekcje w kończącym się sezonie, dziękuję również KS Prądniczanka Kraków za umożliwienie realizacji „Szkoleniowych Poniedziałków” na jego obiektach klubowych. Osobne podziękowania i słowa uznania należą się panom trenerom: Michałowi Królikowskiemu, Dariuszowi Wójtowiczowi i Krystianowi Paciowi za niesione wsparcie w organizacji szkoleń.
                                                                                                 Wydział Szkolenia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej