Bruk-Bet Termalica II Nieciecza pierwszym finalistą Pucharu Polski
ango | 2022-05-17 19:25:35

Piłkarze czwartoligowych rezerw Bruk-Betu Termaliki Nieciecza są pierwszymi finalistami Pucharu Polski na szczeblu Małopolski.

Podopieczni Waldemara Dzierżanowskiego nie bez trudu pokonali na głównej płycie w Niecieczy Błyskawicę Proszówki 2-1. Niecieczanie prowadzili po 18 minutach 2-0, ale z upływem czasu ich impet słabł. W końcówce pachniało golem dla gości i wreszcie im się to udało. Przy wydatnej pomocy defensywy Bruk-Betu Damian Cabała wyszedł sam na Łukasza Budziłka i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Błyskawica Proszówki 2-1 (2-0)
1-0 Tomasz Matuszewski 4
2-0 Vlastymir Jovanović 18 (rzut karny)
2-1 Damian Cabała 80
Sędziował Paweł Kukla z Krakowa.
BRUK-BET II: Budziłek - Dudek, Karasiński, Pek, Wrzosek, Jovanović (64 Pikul), Chłoń, Żyra (75 Drelicharz), Banasik, Wacławek (64 Wanicki), Banasik.
BŁYSKAWICA: Cieśla - Mąka, Kołdras (59 Janas), Żelichowski, K. Styrna, Bukowiec, Grzyb, Polek (72 Kwarta), Pacura, K. Filipek, Cabała (85 F. Styrna).

Mecz rozegrany został w Niecieczy, gdyż sklasyfikowana poziom niżej ekipa z Proszówek nie może z powodów dyscyplinarnych grać na swoim obiekcie. Mimo to do Niecieczy przyjechała spora grupa fanów Błyskawicy, którzy cały czas wspomagali dopingiem swoich zawodników.
Początek zawodów to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy dominowali nad rywalem pod każdym względem. W 4. minucie Żyra dokładnie podał do Matuszewskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Kilkanaście minut później rzut karny wykorzystał Jovanović i wydawało się, że jest po meczu, tym bardziej, że podopieczni Waldemara Dzierżanowskiego mieli okazje, by zdobyć kolejne bramki. Gości stać było w pierwszej połowie na bardzo ładne uderzenie K. Filipka, po którym świetnie interweniował Budziłek.
Po przerwie gospodarze stworzyli trzy stuprocentowe okazje, ale Cieśla bronił z wyczuciem i szczęściem. W 80. minucie Cabała w sytuacji sam na sam zdobył kontaktowego gola, co wprowadziło ogromną radość wśród kibiców Błyskawicy, którzy dokładnie zdawali sobie sprawę, że biorą udział w historycznym meczu swojej drużyny. Dzięki tej bramce zespół z Proszówek z godnością odpadł z pucharowych rozgrywek i teraz może się skupić na walce o prymat w bocheńsko-brzeskiej klasie okręgowej. (P)

Drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu Małopolski: Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ odbędzie się 25.05.2022 r. (środa) o godz. 17:30.

Finał Pucharu Polski jest planowany na 8 czerwca 2022 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.