Unia Tarnów i Wiślanie Jaśkowice zagrają o trzecią ligę
ango | 2021-06-20 12:03:44

W sobotę zakończyły się rozgrywki w obu małopolskich czwartych ligach. Mecze barażowe o awans do III ligi pomiędzy Unią Tarnów (mistrz IV ligi wschodniej) i Wiślanami Jaśkowice (mistrz IV ligi zachodniej) odbędą się 26 czerwca 2021 r. (sobota) o godz. 15:00 w Skawinie i 29 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 18:00 w Tarnowie.

Zasady barażów:
Awans do III ligi uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów.
W sytuacji rozgrywania dwóch meczów barażowych, w przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:
a. przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
b. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie", korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c. przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut;
d. jeżeli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich;
e. jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.

Kwestie dyscyplinarne:
- Liczba żółtych kartek otrzymanych przez zawodników w rozgrywkach IV ligi nie jest uwzględniana w bilansie początkowym żółtych kartek w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem żółtych kartek.
- Aktywne kary dyskwalifikacji zawodników (np. za 4. żółtą kartkę lub czerwoną kartkę) podlegają wykonaniu w meczach barażowych.
- Kary dyscyplinarne za czerwone kartki otrzymane przez zawodników w meczu barażowym są wykonywane w kolejnym meczu barażowym lub w kolejnym sezonie rozgrywkowym.

WG MZPN