Słomniczanka pierwszym triumfatorem
ango | 2020-01-27 07:31:53

Jedenaście drużyn przystąpiło do rywalizacji o pierwszy tytuł mistrza Małopolski w futsalu chłopców w kategorii wiekowej U-12. Zwyciężyła Słomniczanka przed Górnikiem Libiąż i BSF ABJ Bochnia.

Dwa turnieje eliminacyjne rozegrano w Bochni i w Dobczycach, w finałowej batalii znalazło się pięć drużyn. Emocji w finałowych zawodach w Dobczycach nie brakowało. O sukcesie Słomniczanki zadecydował lepszy bilans bramkowy, ale nie byłoby o nim mowy, gdyby podopieczni Kamila Kocińskiego nie zdobyli wyrównującej bramki w starciu z Górnikiem Libiąż równo z końcową syreną. Typowo futsalowych emocji nie zabrakło w starciu Górnika z BSF Bochnia. Ekipa z Libiąża prowadziła 6-1, ale w ostatnich dwóch minutach straciła trzy bramki. Na koniec odbyło się prestiżowe starcie pomiędzy Rabą Dobczyce a Gdovią, którego stawką było czwarte miejsce. O jednego gola lepsi okazali się piłkarze Gdovii. Puchary dla najlepszych drużyn ufundował Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki:
BSF Bochnia - Raba Dobczyce 2-1, Górnik Libiąż - Słomniczanka 4-4, BSF - Gdovia 1-0, Raba - Górnik 4-6, Słomniczanka - Gdovia 2-0, BSF Bochnia - Górnik 4-6, Raba - Słomniczanka 1-6, Górnik - Gdovia 4-1, BSF - Słomniczanka 1-6, Raba - Gdovia 2-3.
Końcowa kolejność mistrzostw Małopolski: 1. Słomniczanka, 2. Górnik Libiąż, 3. BSF ABJ Bochnia, 4. Gdovia, 5. Raba Dobczyce, 6. Piast Łapanów, 7.-8. Gdovia II, Słomniczanka II, 9.-10. Raba II, Skalanka, 11. Błyskawica Wyciąże.
(PZ)