Tarnovia i Respekt w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN
rk | 2017-09-19 12:41:05

W finale Pucharu Polski kobiet na szczeblu Małopolski zmierzą się I-ligowa MKS Tarnovia i II-ligowy LKS Respekt Myślenice. Mecz odbędzie się w środę, 27 września 2017 r., o godz. 16 - na boisku neutralnym, w Krakowie (stadion Wawelu).

Taką decyzję podjęła wczoraj Komisja ds. Nagłych MZPN, biorąc pod uwagę nieścisłości regulaminowe, ale przede wszystkim kierując się zasadą fair play.

Małopolski Związek Piłki Nożnej, decyzją Prezydium Zarządu, przekaże dla finalistów, oprócz pucharów, nagrody finansowe - 3000 zł dla triumfatora i 2000 zł dla pokonanego.

W przypadku wyniku remisowego w finale sędzia zawodów zarządzi wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów (po 5 rzutów karnych i ewentualnie dalej do pierwszego niestrzelonego).

Zgodnie z regulaminem PP PZPN, triumfator w Małopolsce musi być wyłoniony do 30 września 2017. Tarnovia lub Respekt zmierzy się następnie na szczeblu międzywojewódzkim ze zwycięzcą rozgrywek pucharowych w Świętokrzyskim ZPN (18 października br.). W razie awansu rywalem na szczeblu centralnym będą w 1/8 finału Czarni Sosnowiec (29/30 listopada br.). Na szczeblu centralnym wystąpi też AZS UJ Kraków, który zagra ze zwycięzcą rozgrywek wojewódzkich w Lubelskim ZPN bądź Podkarpackim ZPN.