Wkrótce druga faza rundy jesiennej w MLJM
ango | 2016-09-23 11:33:01

2 października w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych zakończy się pierwsza faza rundy jesiennej.

Wydział Gier MZPN informuje:
Zespoły, które uplasują się w grupach na miejscach 1-5 będą rywalizować następnie o miejsca 1-10 w końcowej klasyfikacji rundy jesiennej. Zespoły jednej grupy spotkają się z zespołami drugiej grupy raz (bez rewanżu). Do tabeli grupy finałowej będą zaliczone jedynie wyniki meczów pomiędzy drużynami, które do niej awansują. Oznacza to, że po pierwszej fazie każda z drużyn pierwszej piątki będzie miała zaliczone po 4 spotkania, punkty uzyskane w spotkaniach z zespołami z miejsc 6-10 nie będą brane pod uwagę.

Z kolei zespoły, które uplasują się w grupach na miejscach 6-10 będą rywalizować następnie o miejsca 11-20 w końcowej klasyfikacji rundy jesiennej. Zespoły jednej grupy spotkają się z zespołami drugiej grupy raz (bez rewanżu). Do tabeli grupy 11-20 będą zaliczone jedynie wyniki meczów pomiędzy drużynami, które do niej zostaną zakwalifikowane. Oznacza to, że po pierwszej fazie każda z drużyn drugiej piątki będzie miała zaliczone po 4 spotkania, punkty uzyskane w spotkaniach z zespołami z miejsc 1-5 nie będą brane pod uwagę.

Druga faza rundy jesiennej MLJM, o miejsca 1-10 i 11-20, rozpocznie się 8/9 października 2016. Terminarz zostanie ustalony przez WG MZPN - w poniedziałek 3 października 2016.